Szkolenia miękkie

Szkolenia miękkie stają się coraz bardziej kuszącą propozycją na rynku. W przeciwieństwie do szkoleń typu twardego, wykładającego czystą wiedzę (na przykład szkolenia BHP), szkolenia miękkie są inwestycją w umiejętności. Takie, które przydadzą się pracownikowi nie tylko podczas wykonywania pracy, ale także w relacjach ze współpracownikami i nawet własną rodziną.

szkolenia miękkie
szkolenia miękkie

Kompetencje miękkie to umiejętności komunikacyjne, znajomość etykiety biznesowej, kreatywność, elastyczność, umiejętność rozwiązywania konfliktów, asertywność czy też zarządzanie zespołem. Wiele z tych umiejętności możemy dostrzec przeglądając oferty pracy na dane stanowisko. Często to właśnie one decydują o tym, czy dany kandydat zostanie przyjęty spośród pozostałych mających podobne doświadczenie zawodowe.

Inwestując w takie szkolenia dla naszych pracowników, otrzymujemy podwładnego nie tylko nadążającego za coraz bardziej wymagającym rynkiem pracy, ale również takiego, który w razie sytuacji kryzysowej w firmie nie schowa się pod biurko. Zamiast tego znajdzie tysiąc rozwiązań, zapanuje nad zespołem i znajdzie porozumienie ze współpracownikami w taki sposób, że chętnie przystąpią do działania.

Dla pracowników chcących rozwinąc swoje kompetencje miękkie polecamy szkolenie z asertywności.